Mountain Freaks i opowieści o Gruzji

Mountain Freaks i opowieści o Gruzji

Luty 29, 2020 0 przez admin

Gruzja to przepiękny kraj. Leżący w strefie podzwrotnikowej z silnie zróżnicowanym klimatem. Pomimo niewielkiego obszaru Gruzja ma jedną z najbardziej różnorodnych topografii byłych republik radzieckich. Gruzja leży głównie w górach Kaukazu, a jej północna granica jest częściowo określona przez pasmo Wielkiego Kaukazu. Pasmo Małego Kaukazu, który biegnie równolegle do granic Turcji i Armenii, oraz pasma Surami i Imereti, które łączą Wielki Kaukaz i Mniejszy Kaukaz, tworzą naturalne bariery, które częściowo odpowiadają za różnice kulturowe i językowe między regionami.

Mieliśmy przyjemność w naszym radiu gościć Ewę Stachurę, która zakochała się w tym kraju i od kilku już lat przebywa tam na stałe.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Ewa przybliży nieco Gruzję, jej koloryt, tradycje oraz góry, które są jej życiem. Jeżeli ktoś z naszych słuchaczy będzie zainteresowany trekkingiem w Gruzji lub może zapragnie wejść na najpopularniejszą górę Kazbek to pozostawiamy link do agencji turystycznej Mountain Freaks, którą prowadzi Ewa.