Kultura OnLine – Muzea nie wychodząc z domu

Kultura OnLine – Muzea nie wychodząc z domu

Marzec 28, 2020 0 przez admin

Ponad 400 Kolekcji Muzeów z całego świata do odwiedzenia bez wychodzenia z domu

Siedzisz w domu i nie wiesz co zrobić w wolnym czasem? Kochasz sztukę, ale aktualnie nie możesz odwiedzić żadnego muzeum czy galerii? Skorzystaj z bezpłatnych i ogólnodostępnych rozwiązań online, bez wychodzenia z domu. Jedno z takich rozwiązań zapewnia Google Arts&Culture, genialne w swej prostocie i funkcjonalności. Jest to funkcja oferowana przez Google, który współpracuje z ponad 400 światowej sławy muzeami i galeriami sztuki w celu digitalizacji kolekcji, które możesz oglądać online, za darmo. Google Arts&Culture jest niczym innym jak ogromną galeria sztuki oraz skarbnicą wiedzy o sztuce i kulturze. Jest dostępny poprzez stronę internetową lub w formie aplikacji mobilnej.

Google Arts&Culture otwiera przed nami wiele możliwości.

Odwiedzając poszczególne muzea czy galerie, jednym kliknięciem przenosimy się do świata sztuki, gdzie możemy zobaczyć cyfrowe kopie wybranych dzieł sztuki z ich kolekcji, poczytać o każdym eksponacie oraz o artyście, który go stworzył, a ponadto zdobyć wiedzę o okresach w dziejach sztuki. 

Przykładowo możemy wirtualnie zwiedzić następujące muzea i galerie:

 1. Muzeum Van Gogha w Amsterdamie,
 2. The National Galery w Londynie,
 3. Muzeum Albertina w Wiedniu,
 4. MoMA Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku,
 5. British Museum w Londynie,
 6. Muzeum Narodowe w Tokio,
 7. Muzeum Orsay w Paryżu,
 8. Galeria Uffizi we Florencji,
 9. Muzeum Narodowe w Rzymie,
 10. Muzeum Akropolis w Atenach,
 11. Belwedere w Wiedniu.

Można również zwiedzać zabytki i obiekty w technologii 3D, jak np. kaplicę Ludwika XIV czy sypialnię królowej w Wersalu albo świątynię Borobudur w centralnej części wyspy Jawa.

Jednak Google Arts&Culture oferuje nie tylko sztukę.

Znajdziemy tam filmy i zdjęcia przyrody z całego świata, w tym możemy przenieść się w podwodny świat zwierząt i obejrzeć piękną rafę koralową czy ryby oczami nurka, czy przenieść się do lasów tropikalnych aby podglądać egzotyczne okazy.

Możemy również znaleźć ciekawostki z różnych dziedzin nauki i techniki czy poznać tajniki egzotycznych kuchni albo nawet nauczyć się gotować.

Jak widać, w dobie cyfryzacji „świat stoi przed nami otworem” nawet gdy nie wychodzimy z domu. wystarczy tylko sięgnąć po dostępne nam narzędzia.

Serdecznie Polecamy
Zespół Redakcji Lupus Deserto